Japonská cestovní kancelář nabízí virtuální cesty kolem světa

Jste příliš zaneprázdněni, abyste mohli vyrazit někam za kulturou do zahraničí? Nemáte dostatek financí, nebo máte prostě obavy z cizí kultury? Japonská cestovní kancelář First Airlines má pro vás (respektive pro Japonce) ideální řešení. Nabízí totiž cesty do Paříže, New Yorku, Říma nebo na Havaj, aniž byste potřebovali cestovní pas. Ve skutečnosti tato cestovní kancelář ani nepotřebuje letadlo, aby vás tam dostala.

Je to tím, že společnost First Airlines nabízí cestování díky headsetům na virtuální realitu a vše se odehrává v osmém patře kancelářské budovy v Tokiu. Ale nejedná se o obyčejný VR zážitek. Společnost totiž nabízí originální sedačky z první a byznys třídy, letušky a večeři o čtyřech chodech odpovídající destinaci, kterou navštívíte v rámci virtuální reality (nejdříve se najíte a potom odcestujete do virtuálního světa).

První třída stojí přibližně 1200 Kč, zatímco byznys třída je za 1000 Kč. Celý zážitek trvá kolem dvou hodin. Jediný rozdíl mezi první třídou a byznys třídou je pouze ve kvalitě sedaček. Všechno ostatní je stejné.