Guardian z podcastů vytváří interaktivní formát

Na internetu najdete spoustu úžasných podcastů, ale Guardian chce zážitek z poslouchání posunou ještě na vyšší level. Tým z Guardian Mobile Innovation Lab se rozhodl vyřešit některé malé problémy, kterým čelí posluchači podcastů, a vytváří vlastní podcastový přehrávač. Jedním z problémů je totiž to, že posluchači mají jen zvukovou možnost, jak získat veškeré informace a znalosti. Proto mobilní podcast od Guardianu bude uživatelům upozorňovat v různých částech podcastu na grafiku, popřípadě odkazy, kde se dozvědí více informaci.

První podcast, který bude dostupný na tomto přehrávači, se stane Strange Bird (na odkazu si můžete vyzkoušet, jak to bude fungovat). Což je pořad, který se zaměřuje na čísla a statistiky. Díky tomu se může zaměřovat na různorodá témata jako je náboženství a potraty. Uživatel může při poslouchání rozhodnout, zda chce získávat doprovodné textové zprávy, fotografie a další vizuální prvky, které jim pomohou jít více do hloubky daného tématu, který pořad představuje.

Přehrávač je navržen tak, aby byl zvuk stále středem vyprávění a ostatní interaktivní prvky byly jen užitečným doplňkem. Podcasty jsou už nyní populární, ale přesto se najdou lidé, kteří jim nepřišli na chuť právě kvůli tomuto nedostatku. Což chce Guardian Mobile Innovation Lab změnit.

Zdroj: Guardian