Retro videohra od Bloombergu upozorňuje na problémy obchodních center

Server Bloomberg vytvořil videohru, která ukazuje, s jakým problémem se potýkají Americká nákupní centra. American Mall: A 2018 Retail Challenge je videohra v retro stylu, která provází hráče na cestě skrze velkolepé nákupní centrum v roli různých manažerských rolí. Nejprve musí hráč zvolit zámožnou postavu, aby investoval do selhávajícího nákupního centra.

Po zvolení postavy je čas vytvářet strategie. Hráči si musí vybrat nejlepší strategii, jak se vrátit k úspěšnému podnikání a doufat, že obchody zaplatí své nájemné. Obchodní značky a firmy, které se ve hře vyskytují, mají podobné názvy skutečných značek jako je Victoria’s Conspiracy a Del Burrito.

Hra nabízí řadu scénářů a marketingových triků, z nichž můžete vybírat, včetně vybudování dětské hry v podobě obří tepny, která připomíná návštěvníkům obchodního centra, jak se starat o zdraví srdce. Ale tato rozhodnutí nemohou být přijata lehce, protože špatná marketingová reklama vám může poškodit nebo zničit.

Vyjednávání nájemného je také součástí této hry, takže uživatelé budou muset čelit volbě vyhazování majitelů obchodů za nezaplacené nájemné. Dalším důležitým úkolem je zajistit, aby nákupní centrum bylo čisté a udržovalo ho bez škůdců, jako jsou krysy. Vítězem se prostě stane ten, kdo udrží obchodní centrum nejdéle před případným bankrotem.

Společnost Bloomberg vytvořila hru jako součást série aktivit, které upozorňují na úmrtnost maloobchodu v USA. Jednou z takových aktivit je i skvělý článek Death of Clothing.