Nová sportovní stanice chce přilákat mladé fanoušky sportu

Nedávná studie od NCAA odhalila, že účast diváků na vysokoškolských sportovních utkání klesá. Studie poukazuje na stoupající trend, kdy mladší fanoušci nejsou přitahováni tradičním způsobem. Proto se autoři aplikace Overtime (která doposud umožňovala mladým točit a stříhat videa ze sportovních her, zejména basketbalových zápasů na vysokých školách) rozhodli přilákat mladé publikum prostřednictvím poskytování sportovního obsahu.

Overtime poskytuje obsah všude tam, kde se chtějí mladší diváci dívat (něco, s čím mají problémy ostatní sportovní stanice). Využil faktu, že mladí se zajímají o příběhy mladých atletů, ze kterých se mohou stát během roku až dvou profesionálové. Někteří z těchto „digital-native“ atletů mají více followerů než profesionální hráči, což pomáhá kolem nich vytvářet zájem i celou subkulturu.

Overtime doufá, že se jim podaří představit mladé sportovce, kteří jsou zatím přehlíženi běžnými médii. Mladí diváci tak mohou sledovat například mladé basketbalové hvězdy jako je Trae Young nebo Mac McClung.

V tuto chvíli nabízí Overtime spoustu videí na YouTube, ale v aplikaci si můžete zvolit, kterého konkrétního hráče chcete sledovat. Platforma už získala pozornost od hráčů NBA, včetně Kevina Duranta, což mu pomáhá budovat jeho komunitu.