Letecká společnost Lufthansa představila svůj nový branding

Letecká společnost Lufthansa nedávno aktualizovala svůj branding ve snaze o modernizaci vzhledu svých letadel. V tuto chvíli se jedná o logo, které se od roku 1989 nachází na flotile 330 letadel.

Cílem modernizace po třiceti letech byla adaptace na dynamičtější digitální věk. Nový design značky zahrnuje řadu změn. To největší je nahrazení žlutého jestřába bílým, a i celá korporátní identita je zjednodušená a čitelnější v digitální podobě. Vznikla kvůli tomu i speciální webová stránka představující novou korporátní identitu. Změna brandingu je zároveň součástí nové mezinárodní kampaně #SayYesToTheWorld, která představuje Lufthansu jako ideálního partnera v objevování světa.

 

Zajímavostí je, že vizuální změna každé letecké společnosti je předmětem veřejného protestu. Když společnost American Airlines v roce 2013 přepracovala své logo, tak se ozvalo hodně kritiky. Změna německé společnosti Lufthansa zatím nezpůsobila tak hlasitou kritiku. Mnoha věrným zákazníkům však ztráta klasické žluté barvy chybí, protože ta výrazně odlišovala značku od ostatních leteckých společností.