Coord chce pomocí integrovaných dat změnit navigování ve městech

Coord je platforma, která usiluje o to, aby firmy, které vytvářejí digitální navigační nástroje, usnadnily integraci informací v reálném čase uživatelé se tak mohli přepravovat plynuleji. Sidewalk Labs spadající pod společnost Alphabet chce zlepšit kvalitu života ve městech tak, že poskytuje softwarovým vývojářům přístup k rozhraním API s informacemi o mýtném, omezení na cestách a parkování ve městech napříč USA (brzy budou doplněny i data ohledně bikesharingu apod.).

Platforma Coord se chová jako systém koordinace nových služeb mobility, navigačních nástrojů a městské infrastruktury. Doufají tak, že to bude řešením problémů městské mobility. Uživatelé digitálních navigačních nástrojů tak budou znát možnosti a ceny v reálném čase ve všech režimech cestování. Způsob dopravy si tak budete moci zobrazit na základě nákladů, doby cestování, dopadu na životní prostředí a dalších opatření, která jsou pro uživatele nejdůležitější.

V současné době totiž mají různé společnosti svá data a nemají motivaci je sdílet mezi sebou. Cílem platformy Coord je umožnit komunikaci mezi společnostmi prostřednictvím standardizovaného systému a přístupu k informacím v rámci celého odvětví.