Tento olympijský pavilon se stal nejčernější budovou na světě

Na letošních Zimních olympijských hrách v Jižní Koreji vás pravděpodobně bude oslepovat všudypřítomný bílý sníh, ale přesto ve městě Pchjongčchang můžete mezi zimními stadiony a bobovými dráhami najít tu nejtemnější stavbu na světě. Před vstupem do budovy narazíte na uhlově černou díru, která vypadá jako portál do paralelního vesmíru a láká lidi dovnitř. Tato budova je však ve skutečnosti dočasný pavilon automobilky Hyundai, který navrhl britský architekt Asif Khan za použití materiálu Vantablack Vbx2 vyvinutý ve společnosti Surrey.

Vantablack Vbx2 je v tuto chvíli nejčernější materiál, který dokáže absorbovat 99 % světla, jenž dopadá na jeho povrch a vytváří tak iluzi prázdnoty. Pavilon je však doplněn o tisíce světelných paprsků, které jsou umístěné přesně tak, jak jsou hvězdy na nebi a jsou umístěny v různé hloubce, takže při procházení kolem to vytváří iluzi plovoucího vesmíru.

Uvnitř budovy najdete jasný bílý interiér, kde kapky vody tečou úzkými kanálky, které jsou namalované na bílých akrylových deskách a jsou inspirované novým vozem Hyundai s vodíkovými palivovými články.