Marble stone table top (kitchen island) on blur kitchen interior background - can be used for display or montage you products; Shutterstock ID 465764432; Purchase Order: -; Job: -; Client/Licensee: -

Ovie Smarterware vás upozorní na blížící se konec trvanlivosti potravin

Americký startup z Chicaga zvaný Ovie Smarterware si dal za úkol, aby pomohl Američanům vyhazovat méně jídla. Navrhl chytré zařízení, které informuje uživatele o tom, že se jídlo v lednici začne kazit, tak je načase ho sníst. Toto zařízení lze umístit na samotné potraviny nebo je připojit k ostatním produktům značky Ovie, jako jsou krabičky nebo pásky.

Produkt je stále v počáteční fázi a plánuje rozjet kampaň na Kickstarteru. Nicméně už nyní se zájemci mohou registrovat na čekací listinu, aby byli informováni jako první. Zařízení lze propojit s aplikací Ovi, takže budete moci kontrolovat stav jídla odkudkoliv, ale také vám aplikace umožní najít recepty, na dané ingredience, které už by bylo dobré sníst.

Ovie Smarterware chce zlepšit domácí zvyky a přimět Američany, aby si uvědomovali, jaké množství jídla se zbytečně vyhazuje.