Digitální hudební přehrávač udržuje děti od zářících obrazovek

MuuseLabs je technologický startup z Belgie, který pro děti vyvinul hračku pracující s NFC (Near Field Communication) technologií, která jim zpřístupní jejich oblíbené melodie, aniž by musel zírat do zářící obrazovky.

Theo Marescaux, generální ředitel společnosti, píše na webu: „Nápad na Jooki jsem dostal, když jsem musel popáté vzít telefon své tříleté dceři, abych jí znovu pustil její oblíbenou písničku. Doma máme jen digitální přístup k hudbě a tím naše děti ztratily schopnost samostatně zkoumat hudbu a příběhy. Když jsem byl v jejím věku, tak jsem si mohl pustit CD nebo kazetu. Tato svoboda a kouzlo interakce s fyzickými předměty do značné míry zmizela.“

Figurky fungují jako menu, které stačí položit na horní část Jooki. Děti si tak mohou vybrat konkrétní playlisty. Seznamy jsou spravovány a kontrolovány rodiči prostřednictvím chytrého telefonu, takže se o tuto část děti nemusí starat. Jooki může být připojené k WiFi a přehrávat i online rádia nebo ze zařízení určené ke streamování hudby. V offline režimu přehrává jen skladby uložené na interní paměti.