Autonomní dodávka dokáže na vyžádání doručit čerstvé ovoce a zeleninu

V ne tak vzdálené budoucnosti se mohou ulicemi města projíždět čerstvé produkty v pěkných autonomních dodávkách. Robomart je koncept, který chce převést rozvoz ovoce a zeleniny v tomto tisíciletí. Nápad je velmi podobný službě Fresh Direct od Uberu. Robomart vyvinul plány pro autonomní dodávku naplněnou zeleninou a ovocem, která by se sama rozvážela až k zákazníkům.

Robomart cituje studii od odborníků na chování nakupujících Kantar Worldpanel, která zjistila, že i když v 60 % případů všech prodávaných potravin jedná o zeleninu a ovoce, tak méně než 5 % je nakupováno online. Výzkumná agentura zjistila, že zákazníci si chtějí vybrat vlastní výrobky a nejsou tak důvěřiví v doručovacích službách, aby to nechali na nich. Robomart je způsob, jak nabídnout pohodlí doručovatelských služeb, aniž by se se odebrala možnost člověku vybrat si požadovaný produkt.

Robomart dodávka může být objednána prostřednictvím aplikace. Jakmile dorazí, dveře se otevřou a zákazník může začít nakupovat z produktů nabízených uvnitř. Vůz sleduje, co bylo odebráno, odebere peníze ze zákaznického účtu a odešle doklad. Robomart má již dokončený prototyp a nyní se pracuje na výstavbě zkušebního vozového parku, který bude využívat v rámci komerčního pilotního programu v oblasti San Francisco Bay Area.