Fotobanka Getty Images vyvinula systém, který dokáže vyhledávat fotografie podle vašich náčrtků

Jedna z nejznámějších fotobank Getty Images vyvinula užitečný nástroj pro kreativce, který dokáže analyzovat zdigitalizovat jejich kresby, udělat analýzu obrázku a najít shodující se snímky z velké knihovny Getty Images. Za prototypem stojí reklamní agentura Almap BBDO se sídlem v São Paulo.

Projekt Getty Images Pen se skládá ze tří prvků – inteligentní pero, které dokáže digitalizovat náčrtky a překládá je do zařízení (počítač, telefon nebo tablet), pak samozřejmě umělá inteligence rozpoznávající náčrtky, a nakonec knihovnu fotografií Getty Images.

Uživatelé propojí pero přes Bluetooth a poté mohou začít skicovat. Infračervená kamera v peru čte vzorec kreslení a odesílá data do aplikace v telefonu nebo počítači. Systém umělé inteligence využívá hluboké neuronové sítě k analýza náčrtků a poté prohledává knihovnu Getty Images, aby našel odpovídající fotografie. Kreativci si poté mohou prohlížet výsledky vyhledávání. Dále si mohou vybrat ty, které se jim libí a nechat je poslat e-mailem sobě nebo někomu jinému.