Nissan vybavil japonský hostinec pantoflemi, které se sami vrací na místo

Automobilka Nissan experimentuje s adaptací jejich automatických parkovacích a autonomních technologií do neočekávaných scénářů, které jsou mimo automobilový průmysl. Za zmínku stojí rozhodně nástroj, který upozorňuje rybáře na blížící se nebezpečné vlny. Nejnovější projekt automobilky Nissan má podobu pantofle, která dokáže sama zaparkovat na vyhrazené místo.

ProPILOT Park Ryokan (v japonštině Ryokan znamená hostinec) se na chvíli otevře v březnu 2018. Hosté k oblečení dostanou i pantofle, které se automaticky vrátí na své místo ke vchodovým dveřím. Nissan však nezůstal jen u pantoflí a vytvořil i samoparkovací stoly či polštáře uvnitř Tatami pokojů. Cílem projektu je zábavnou formou představit technologii Nissan ProPilot.

Automatická technologie ProPilot Park debutovala v nové generaci vozů Nissan LEAF. Funkce detekuje a automaticky zaparkuje vozidlo po stisknutí jediného tlačítka. Pantofle, polštáře a stoly v ProPILOT Parku Ryokan se totiž také po stisknutí tlačítka vrátí na určené místo.

Webová stránka TECH for LIFE obsahuje tři dosud dokončené projekty. Bohužel web je pouze v japonštině, nicméně je zde bohatá galerie fotografií, které hodně vystihují jednotlivé projekty. Reakce návštěvníků ProPILOT Park Ryokan můžete vidět v následujícím videu.