Burger King využívá rychlost svých služeb k edukaci zákazníků o síťové neutralitě

Burger King se rozhodl proškolit Američany o síťové neutralitě a nebezpečí, které přichází se zrušením od FCC (Federální komise pro spoje). Vtipná reklama ukazuje něvědomé zákazníky, kteří si objednali Whopper Neutrality a jsou seznámeni se změnou zásad. Musí buď zaplatit velkou částku (25,99 dolarů), aby získali své jídlo hned, nebo mohou počkat a dostanou ho za běžnou cenu.

V rámci síťové neutrality totiž zprostředkovatelé internetu byli zavázáni k tomu, že nesměli zpomalovat, zrychlovat nebo omezovat přístup na určité webové stránky; když došlo ke zrušení síťové neutrality, tak si mohou začít společnosti účtovat na základě rychlosti a obsahu. Video od Burger Kingu vysvětluje, jak jejich systém MBPS (což je podle nich zkratka Making Burgers Per Second – Výroba burgerů za sekundu) nabízí rychlý, střední a pomalý MBPS s odpovídajícím ceníkem.

Pochopitelně se zákazníci naštvou a žádají své hamburgery s pobouřenými (i když zábavnými) reakcemi, dokud jim to zaměstnanci restaurace na konci nevysvětlí a požádají je, aby se vyjádřili proti zrušení síťové neutrality. Reklama končí výzvou k akci, aby se i diváci zapojili do petice pro zachování síťové neutrality.