Společnost Panasonic buduje v Americe funkční model chytrého města

Společnost Panasonic pocházející z Japonska, která úspěšně prorazila do světa díky svým produktům z oblasti domácí elektroniky. Nyní se tento technologický gigant soustředí na smart cities – chytrá města. Jedno takové místo se už nachází v Japonsku, projekt Fujisawa Sustainable Smart Town je takové malé předměstí, kde každý dům je propojen rozvodovými sítěmi, solárními panely a bateriemi.

Tentokrát zkouší něco podobného vybudovat ve městě Denver v americkém Coloradu. Ve spolupráci s poskytovateli třetích stran plánuje vybudovat takové mikroměsto, které bude představovat technologii budoucích chytrých měst.

Toto mikroměsto bude zaměřeno na pohyb, takže se zde budou nacházet otevřené prostory pro aktivní obyvatele. Dále samozřejmě nesmí chybět udržitelnost. Chytré LED diody se budou zhasínat automaticky, když je nikdo nebude využívat a všude se budou nacházet solární panely. A samozřejmě město bude upravené pro autonomní vozy.

Společnost Panasonic navíc mezitím vylepšila svůj energetický systém, který umožňuje bezproblémový přechod z napájení elektráren na agregáty s uloženou elektrickou energií. Když tedy dojde k výpadku národní sítě, tak město bude stále samostatně fungovat. Jak se žije v takovém chytrém městě se můžete podívat v následujícím videu.