Zenplace agent Rabia Levy explains this two bedroom apartment to a potential tenant, Gilbert Serrano of San Jose, in Santa Clara on Dec. 7, 2017. Zenplace is using robots to guide prospective renters on tours of available homes. The robot is driven remotely by a real estate agent. (Dai Sugano/Bay Area News Group)

Společnost zabývající se realitami začala v rámci prohlídek bytů používat roboty

Zenplace je společnost zabývající se správnou nemovitostí ve Spojených státech. Nyní tato společnost začala využívat roboty, aby pomohla zájemcům o bydlení najít nový domov. Namísto vyjížďky lidských agentů začala společnost používat robota Zenny, což je v podstatě tablet na kolečkách, který nemovitostí provází zájemce o bydlení.

Robot čeká uvnitř nemovitosti a každý zájemce o prohlídku dostane kód od domu. Po zadání dojde k odemčení dveří a při vstupu dovnitř se objeví robot, který jim představí bydlení. Díky tomu se eliminují potíže s klasickými rezervacemi jako je čekání na opožděné zájemce či agenty, úprava rozvrhu na poslední chvíli apod. S robotem Zenplace můžete získat robota, který na vás čeká 24/7 dní v týdnu.

Na obrazovku tabletu se přenáší živý obraz agenta, takže živě může odpovídat na otázky zákazníků. Zároveň agent řídí pohyb robota uvnitř domu. Displej také funguje i jako informační tabule, kterou zákazníci mohou ovládat pomocí dotykové obrazovky. Zároveň pomocí tohoto tabletu lze rovnou podepsat smlouvu.

Zenplace v rámci svého přístupu ke správě nemovitostí a pronájmu používá umělou inteligenci a strojové učení.