Intel spojil síly se startupem Rubikloud, aby společně vybudovali IoT nástroje pro maloobchodníky

Rubikloud je softwarový startup, který získal investici ve výši 37 milionů dolarů, se kterou chce pomoc maloobchodníkům pomoc soutěžit s velkými společnostmi jako je Walmart nebo Amazon. Tajemstvím tohoto startupu je umělá inteligence. Díky partnerství se společností Intel mohou využít know-how s internety věcí (IoT) a to skloubit se svou technologií s chytrou automatizací.

Měla by tak vzniknout série produktů zaměřujících se na tři oblasti retailu: dodavatelský řetězec, firemní kanceláře a interiér prodejen. Rubikloud již nyní poskytuje několik různých softwarových řešení, které pomáhají maloobchodníkům sledovat nákupní chování zákazníků a na základě toho organizovat, analyzovat a vkládat data. Jedním s dalších produktů je RubiOne, který umožňuje uživatelům vytvářet vlastní aplikace pro strojové učení pomocí datových souborů od Rubikloudu.

Společnost doufá, že to umožní maloobchodníkům, aby se dozvěděli více o svých zákaznících, nabídli jim lepší marketingové nástroje a přizpůsobili své vlastní aplikace na základně konkrétních potřeb a obchodních možností. Nová investice umožní společnosti Rubikloud zahájit svou celosvětovou expanzi a otevřít kanceláře v Evropě i Asii.

Rubikloud není jediný, kdo investuje do softwaru na bázi cloudu. Mnozí dodavatelé technologií si chtějí urvat kus z maloobchodním trhu, protože sledování dat, umělá inteligence a další vychytávky umožňují tradičním maloobchodníkům přežít v těžkém boji s velkými společnostmi.