The Cruise AV is designed to operate safely on its own, with no driver, steering wheel, pedals or other manual controls when it goes on the road in 2019.

General Motors připravují první auto bez volantu

Automobilka General Motors podala návrh na ministerstvo dopravy pro zavedení své čtvrté generace samořídících vozidel Bolt EV. Má jít o vozidla Cruise AV, které však budou fungovat jako služba spolujízdy dostupná přes mobilní aplikace.

Společnost GM koupila firmu Cruise Automation v roce 2016 a tato firma se dříve zaměřovala na výrobu a prodej systému autonomního řízení pro vozidla Audi. Vůz Cruise AV by mohl být prvním sériově vyráběným vozidlem postaveným bez manuálních ovladačů, jako je volant nebo pedály.

Cruise AV je součástí vize společnosti GM, ve které se snaží používat vozidla s nulovými emisemi a eliminovat dopravní nehody a dopravní zácpy. Společnost GM testovala již několik let flotilu téměř 200 autonomních vozidel v oblastech San Franciska, Scottsdale a Detroitu. Ale doposud nespecifikovala termín, kdy by služba mohla jít do plného provozu.