Benebit chce sjednotit věrnostní programy do jednoho systému

U pokladen se vás většinou zeptají, zda máte věrnostní kartu nebo sbíráte body. Technologie sice mění způsob, jakým nakupujeme, ale věrnostní programy jsou stále klíčovým prostředkem k tomu, aby se zákazníci vrátili zpět pro další výhodný benefit. Benebit je startup s jediným cílem: změnit způsob, jakým fungují věrnostní programy.

Výzkumy totiž ukazují, že 83 % spotřebitelů je stalo součástí minimálně jednoho věrnostního programu a 13 % z těchto spotřebitelů je součástí minimálně pěti různých programů. Na základě těchto statistik chtěl startup Benebit eliminovat chaos u spotřebitelů a vytvořit platformu, která spotřebitelům umožní vědět přesně, jaké jsou jejich výhody a jak je mohou získat.

Věrnostní body, které budou shromážděny v rámci platformy, budou převedeny na něco, co se nazývá Benebit Tokeny. Ty lze vyměnit za kryptoměnu nebo za měnu s nuceným oběhem, která může být použita k online nákupu nebo k získání další výhody.

Benebit chce nahradit řadu programů a věrnostních karet jedním programem, který lze použít u každého prodejce. Je to samozřejmě obtížný úkol, ale je to výhoda i pro maloobchodní prodejce, protože tím se sníží transakční poplatky. Aplikace umožní značkám komunikovat přímo se spotřebiteli. Maloobchodníci budou mít také snadný přístup k systému, který shromažďuje užitečné údaje o nákupech, které jim pomohou spravovat věci jako je inventář zákazníka. Na konci roku 2018 chce společnost spustit aplikaci i fyzickou kartu Benecard, na které se budou ukládat všechny body a měnit je za výhody.