Automobilka Honda představila autonomní pojízdný obývací pokoj

Autonomní vozy přinesou víc než jen změnu způsobu přepravy lidí – bude třeba i jiné smýšlení o vozidle jako prostoru, kde lidé budou trávit čas, zatímco nebudou sedět za volantem. Může tak dojít ke vzniku nových prostor k odpočinku nebo produktivitě. Ostatně to bylo hlavním předmětem automobilky Honda, jak ukázala na autosalonu v Tokiu. Jedná se o další rozšíření domova.

via GIPHY

Ie-Mobi (kombinace japonských slov “Ie” jako domov a “mobi” jako mobilní) je koncept elektřinou poháněná autonomní doprava, která rozšiřuje pocit domova ve vozidle. Ie-Mobi umožňuje dodávat elektřinu z vozidla do domu a naopak. Při rozloze necelých pěti metrů čtverečních může být tato automobilová jednotka použita také jako malá místnost, která je součástí domu.

Animované video znázorňuje potenciální využití takového prostoru. V jednom příkladu je malý chlapec s matkou po boku, který dokončuje své domácí úkoly na cestě do školy. V jiném příkladu je postarší pár, který se rozhodl během popíjení čaje na neplánovaný výlet do obchodu s potravinami.

Honda uvádí, že Ie-Mobi je součástí většího konceptu Honda Family Motor, která se snaží prodloužit dobu, kterou rodiny stráví společně. Společnost také navrhuje, aby koncept může mít širší využití mimo domov. „Jeho využití je omezeno pouze fantazií: můžete otevřít improvizovanou kavárnu během víkendu nebo polévkárnu nebo obchod kari,” uvedla Honda na tiskovce.