15 kilometrová webová stránka ilustruje cestu dětí do školy v Sierra Leone

Představte si, že každý den chodíte do a ze školy, která je 15 kilometrů vzdálená. Ne vždy vás doprovází hezké počasí a po cestě vás čeká různá nebezpečí. To zažívá spousta dětí v Sierra Leone, kde venkov nemá přístup ke školám a není zde ani doprava. Děti, které chtějí vzdělání, musí nachodit téměř 75 kilometrů týdně jen proto, aby se dostaly do školy.

Nezisková organizace Shine on Sierra Leone se snaží zvýšit povědomí o tomto problému a pokouší se získat peníze na vybudování nových škol a dopravu. Společně s agenturou David&Goliath spustili webovou stránku 9 Mile Scroll, která názorně ilustruje každodenní situaci tamních dětí. Stránka funguje tak, že doscrollování až na konec stránky trvá stejně tak dlouho, dokud dítě neujde 15 kilometrů. Což je asi 5 hodin.

Cesta do školy začíná v noci, ale venku už je 28 stupňů Celsia. Na třetím kilometru už se setkáváte s některými nejjedovatějšími hady na světě (kobry a zmije), kteří se nachází v oblasti Sierra Leone. Dále vás na cestě čekají komářiy, kteří přenášejí malárii, monzuny a obchodníci s lidmi. V každé takové části muže uživatel na webu darovat peníze nadaci Shine on Sierra Leone.