H&M spouští novou módní značku, kde oblečení navrhují influenceři

Společnost H&M oznámila, že na začátku roku 2018 uveden na trh novou značku nesoucí název /Nyden. Tento název je kombinací dvou švédských slov „nové“ a „to“. Značku povede Oscar Olsson, který stojí za vybudování rozvojového týmu H&M a inovační laboratoře, kde studují filozofii, sociologii a módní trh, aby lépe rozuměli tomu, kam směřuje módní průmysl.

Blížší informace zatím nejsou známy, ale značka by měla nabízet cenově dostupné luxusní oblečení v různých cenových hodnotách. Značka /Nyden míří na mileniály, konkrétně na zákazníky, které označuji za „netokraty“. (Jedná se o kombinaci slov internet a demokrat, kdy netokracie bude fungovat přes internet a měla by tak zbavit národnostních, etnických i genderových problémů. Netokracie dává hlas lidu.)

Oscar Olsson pro web The Cut uvedl, že „nyní jsou lidé citlivější k tématům jako je vykořisťování sebe nebo jiných lidí.“

/Nyden se bude snažit odlišovat se od ostatních značek tím, že bude ignorovat trendy a tradiční módní kalendáře. Nebude se spoléhat na jednoho známého designéra, ale bude spolupracovat s lidmi, které označuje za „vůdce kmenů“ – influenceři, které si Olsson osobně vybral a oslovil, aby navrhli oblečení. Prvními z těchto influencerů bude umělecké tatér Doctor Woo a švédská herečka Noomi Rapace.

Všichni vybraní influenceři budou pozváni do designového centra společnosti /Nyden, které se nachází ve městě Los Angeles. Zde bude probíhat rychlý proces návrh, který by od začátku do konce měl trvat přibližně tři až čtyři týdny. Zákazníci si budou moci koupit produkty buď online nebo přímo na pop-up akcích.