Luxusní značky přichází s chatboty k uspokojení poptávky v období svátků

Značky se snaží naskočit do rozjíždějícího vlaku, aby se mohly adaptovat na novou technologii, která jim umožnit propojit se se svými zákazníky jedinečným a poutavým způsobem. Poslední dobou luxusní značky jako Burberry, Louis Vuitton a David Yurman spustily chatboty, aby se propojily se svými zákazníky.

Značka Burberry už začala používat chatboty v roce 2016, kteří nabídli zákazníkům nahlédnout do zákulisí vzniku nejnovějších kolekcí. Bot také umožnil uživatelům vyfotografovat vzhled, který se jim líbí. Velkou vychytávkou byla i funkce, která umožnila nakupovat oblečení z módní přehlídky přímo prostřednictvím aplikace.

Louis Vuitton a David Yurman mají boty, kteří jsou dostupní pro zákazníky kdykoliv a kdekoliv, takže zákazníci nemusí nutně navštěvovat obchod. Normálně se můžete setkat s běžnou praxí, kdy maloobchodníci najmou více zaměstnanců během období svátků, aby se vše stíhalo. Ale luxusní značky to posouvají na další úroveň a zvyšují svou přítomnost prostřednictvím chatbotů, díky kterým se může značka spojit s více zákazníky najednou.

Proč luxusní značky používají právě chatboty? Odpověď je jednoduchá. Jejich cílová skupina tráví spoustu času na sociálních sítích, a to zejména v chatovacích aplikacích jako je Facebook Messenger, WhatsApp a WeChat. Není se tedy čemu divit, že tyto značky používají k oslovení zákazníků právě chatboty.