Tento skript zablokuje přístup na web, když řídíte auto

Automobilka Audi to s bezpečností za volantem myslí velmi vážně. Proto se nyní zaměřila na aktuální problém, kdy řidiči používají svůj telefon za volantem. To způsobuje tisíce nehod ročně a přesto 8 z 10 řidičů stále používá svůj telefon. Jen pouhé 2 vteřinové rozptýlení zvyšuje pravděpodobnost nehody o více než 20krát. Proto se Audi rozhodlo přijít s jiným řešením, než je přesvědčování lidí, aby nepoužívali své mobily.

Vznikl tak projekt s názvem Safety Code (Bezpečnostní kód), což je skript, který může použít každý majitel webových stránek. Tento skript na stránkách analyzuje GPS polohu návštěvníka webu a zjistí, zda náhodou neřídí auto. Pokud se pohybuje rychlostí více než 20 km/h, tak bude stránka zablokována, dokud návštěvník nepotvrdí, že neřídí vozidlo. Po potvrzení může opět pokračovat v prohlížení webové stránky.

Safety Code je prvním řešením, do kterého se mohou zapojit hostingové společnosti a jejich zákazníci, aby přispěli k bezpečnějšímu prostředí na silnicích. Oficiální stránka Audi.se už tento kód používá a pokud se chcete zapojit i vy, tak skript najdete na webu https://safetycode.se/eng.