Brýle od Nike dokáží golfistům poradit, jak zlepšit svou hru

Společnost Nike nedávno podala patent na headset, který je navržený speciálně pro hráče golfu. Díky tomuto headsetu mohou hráči sledovat rychlost, trajektorii, a dokonce i točení golfového míčku. Podle přihlášeného patentu to spíš, než headset vypadá jako chytré brýle od Google, které dokáží číst a zobrazovat statistiky v reálném čase. Bude to poprvé, kdy se rozšířená realita použije ve sportu ke sledování míčku a může se tak jednat o zlomový okamžik v tomto odvětví.

Golfisté tak mohou získat okamžitě zpětnou vazbu a analyzovat svůj odpal. Tyto brýle poskytují informace, jak daleko se míč nachází, jak dlouho je ve vzduchu a jak je daleko od jamky. Technologie dokonce umožní golfistům radit, jaká hlava hole je nejlepší volbou na odpal. Také dává hráči analýzu terénu a další informace, které potřebuje ke správnému rozhodnutí.

Pokud se divíte, jak takové brýle dokáží zachytit rychlost míčku, tak pravda je taková, že je třeba použít „chytrý“ golfový míček, který je s brýlemi spárovaný. Tyto brýle zatím nejsou vyvinuty, ale můžeme se těšit na zajímavou změnu ve sportovním odvětví.