Speciální odrůda marihuany upozorňuje na řízení pod vlivem drog

Půl milionu Kanaďanů přiznalo, že v loňském roce řídilo auto pod vlivem marihuany. Jenže od roku 2018 zde bude marihuana legalizovaná, tak začaly objevovat výzvy, aby se zvýšilo povědomí o potenciálním nebezpečí během řízení pod vlivem drog. RIDE Checks, kanadská iniciativa zaměřená na boj proti drogám, vytvořila vlastní odrůdy marihuany, aby ilustrovala negativní následky spojené s řízením pod vlivem drog.

Jedná se o partnerství s licencovaným výrobcem lékařské marihuany jménem Beleave. Společně tedy vytvořili tři odrůdy zvané Kourtoom Krush, White Whiplash a Slammer Time. Tyto názvy vzešly z výzkumu, během kterého bylo zjištěno, že odrůdy marihuany mají většinou hravé a bezstarostné názvy a tím dochází k zakrývání následků, které může vyvolat řízení pod vlivem. Každý z těchto nových názvů má tak zdůraznit tato nebezpečí a pomáhá tomu i popis výrobku, který popisuje rizika a důsledky pro uživatele této drogy.

Za celou kampaní pak stojí reklamní agentura BBDO Canada. Součástí kampaně je i webová stránka, na které uživatelé najdou statistiky, svědectví obětí, jaké tresty čekají uživatele při řízení pod vlivem apod.