Robotická značka cílí na Reddit komunitu prostřednictvím únikových her

Reddit je jedna z mála sociálních sítí, kde komunita aktivně zavrhuje profily značek a jejich pokusy o propagaci. Proto se společnost Anki, která se zaměřuje na výrobu robotických hraček, rozhodla na to jít zcela jinak. Přizvala si k tomu technologickou společnost W+K Lodge a společně se pokusily získat přízeň uživatelů Redditu prostřednictvím robota Cozmo.

Společnosti postavily skutečné únikové místnosti v Portlandu na základě sedmi nejoblíbenějších subreddits (diskuzní podsekce). Uživatelé mohou řídit ovládat robota Cozmo v únikové místnosti, aby rozluštili šest hádanek za šest hodin a dostali se tak do poslední místnosti zvané The Front Page, která je založená na vlastním sloganu Redditu.

Místnosti byly založeny na sekcích Shower Thoughts (Myšlenky ve sprše), Hail Corporate (Zdravíme korporát), Rare Puppers (jedineční mazlíčci), Shitty Robots (blbí roboti), Gaming (hraní), What Could Go Wrong (Co se může pokazit) a Meme Economy (Meme ekonomie).

Podle Craiga Rechenmachera (CMO společnosti Anki) neexistuje žádná garance, že si uživatelé Redditu tuto nativní kampaň oblíbí: „Chápeme potřeby této komuniky – jsou hlasití, vášniví, vlivní a byly bychom hloupí, kdybychom to nevzali na vědomí. Máme oči otevřené a víme, že některé věci se mohou pokazit, ale plně akceptujeme fakt, že se jedná o reklamu, kterou neskrýváme a tím se nesnažíme komunitě něco vnucovat.“