Marriott odhalil futuristickou vizi hotelového pokoje vybaveným IoT

Hotelový řetězec Marriot se spojil se společnostmi Samsung a Legrand, aby společně dali dohromady hotelový pokoj pracující s Internet of Things (Internet věcí). Chtějí tak představit jedinečný hotelový zážitek budoucnosti. Místnost IoT Guestroom Lab dal dohromady Innovation Lab od Marriottu přímo v jejich sídle společnosti. Zde zkoumají koncepty, které mají potenciál zvýšit zážitek hostů, přinést efektivnější design a konstrukci hotelových pokojů. Spolu s tím přihlížejí na udržitelnost. Inteligentní hotelová místnost zahrnuje několik systémů, zařízení a IoT aplikací, které vzájemně komunikují, aby sloužily hostům a optimalizovaly provoz hotelu.

„Víme, že naši hosté očekávají personalizaci téměř ve všem, s čím se setkávají a jejich zážitek na hotelovém pokoji není výjimkou. Tím, že spolupracuje s těmi nejlepšími partnery, využíváme mobilní a hlasovou technologii, abychom umožnili našim hostům nastavit si místnost tak, aby nejlépe odpovídala jejich potřebám,“ uvádí Stephanie Linnartzová, globální obchodní ředitelka společnosti Marriott International.

IoT Guestroom Lab disponuje intuitivním osvětlením a hlasem ovládaný pokoj. Technologie v pokoji umožňují uživateli požádat virtuálního asistenta o ranní budíček, spustit lekci jógy na zrcadle, požádat o úklidovou službu nebo spustit sprchu na požadovanou teplotu. Vše pomocí hlasu nebo aplikace.

Po tříměsíčním testování IoT Guestroom Lab, budou společnosti analyzovat zpětnou vazbu, aby mohly pokračovat ve vývoji IoT technologií. Zákazníci se začnou setkávat s některými z těchto technologií v příštích pěti letech.