Koncept bydlení pro bezdomovce nabízí 3D vytištěné pokoje

Populace roste a současně roste i nájem ve velkých městech. To způsobuje problém, že se zvyšuje i počet lidí žijících na ulici. Designové studio Framlab proto přišlo s konceptem, jak vytvořit bydlení pro bezdomovce, chránit je před vnějšími vlivy a vrátit jim soukromí.

Projekt Homed kombinuje úsporný design s moderními konstrukčními metodami. Pokoje využívají mnohoúhelníkový tvar a jsou postavené na nevyužívaných bočních stranách budov, kde nejsou žádná okna. Díky tomu se Homed „byty“ dají připojit k libovolnému domu pomocí speciálního lešení.

Vnější zeď sedmipatrového činžovního domu lze tak vybavit 95 byty, kde každý z nich obsahuje malou ložnici, kam lze umístit až dvě postele. Byty jsou navrženy tak, aby byly modulární a pro každou komunitu tak lze postavit samostatné sprchy a koupelny. Aby byl celý projekt životaschopnější, tak okna každého bytu je z vnější strany vybaveno digitální obrazovkou, díky čemuž lze snadno na celý komplex bytů umístit reklamu, která může dotovat náklady na provoz těchto bytů.

Pokud byste se chtěli podívat na rozsáhlou studii tohoto projektu, tak Framelab ji zveřejnil na svých webových stránkách.