Automobilka Lincoln zobrazuje navigaci přímo na čelním skle vozu

Automobilka Lincoln je jedna z prvních, která se přiblížila k plnohodnotnému zobrazování informací na čelním skle vozu pomocí rozšířené reality. Dva z jeho modelů nyní disponují technologií digitálního mikro-zrcadlového zařízení (DMD – digital micro-mirror device), kterou vyvinula společnost Continental. Tato technologie dokáže promítat větší, jasnější a více komplexnější grafiku na čelním skle. Technologie je považována jako můstek mezi starším zobrazovacím systémem a nadcházející technologií rozšířené reality.

Systém funguje podobně jako moderní digitální projektory v kinech. Obrazová jednotka generuje obraz, který je zvětšen a promátán na čelní sklo pomocí série zrcadel a čoček. Výsledný obraz je tak mnohem jasnější než doposud používaná LCD technologie.

Nespornou výhodou této technologie je, že grafiku lze vidět i za jasného slunečního dne. Promítání informací přímo na čelním skle udržují oči řidiče přímo před sebe a nesnižuje pozornost při koukání na jiné displeje uvnitř vozu. Další výhodou je, že lze využívat samotnou silnici před vámi jako součást rozhraní, takže se šipky zobrazují například v konkrétním pruhu silnice před vámi.