Kapela OK Go použila ve svém novém videoklipu 567 tiskáren

Kapela OK Go vydala nový videoklip v rámci jejich nového alba Hungry Ghost. Videoklip, který představuje píseň Obsession, je opět originální, co se týká řemeslné stránky. Jedná se časosběrné video (natočené opět na jeden záběr), kde členové kapely zpívají song, zatímco o pozadí se jim stará 567 tiskáren. Vznikl tak originální, brilantní a fascinující efekt, který posouvá videoklip na další úroveň.

Videoklip vznikl ve spolupráci s papírenskou společností Double A Thailand. Za nápadem stojí japonská kreativní agentura SIX Inc. (spadající pod síť Hakuhodo). O choreografii tiskáren se postaral Daito Manabe (zakladatel společnosti Rhizomatiks Research), který je jedním z nejvýznamnějších digitálních umělců na světě. Za svou práci získal už několik ocenění na festivalu kreativity Cannes Lions. V rámci tohoto projektu chtěl vyvinout program, který umožní vytvořit první „papíromapingové“ hudební video na světě.

Největší výzvou však prý byla choreografie grafických vzorů, které se vytiskly na papír Double A. O tu se postarala choreografka MIKIKO, která stojí za úspěšnými hudebními videoklipy BABYMETAL, Perfume, Salyu a Sakura Gakuin. MIKIKO musela navrhnout pohyb všech členů kapely OK Go, aby ladilo s papírovým mappingem v pozadí.

Veškerý vyprodukovaný papír, který ve videoklipu vidíte, byl následně zrecyklován a výtěžek šel na nadaci Greenpeace.