Nezisková organizace získává příspěvky pomocí těžby kryptoměny na vašem počítači

V boji proti neetickému chování v amerických věznicích může pomoc i mobilní aplikace. Bail Bloc je aplikace, která běží na pozadí a využívá nadbytečnou výpočetní sílu k tomu, aby těžila kryptoměnu zvanou Monero. Platforma poté automaticky převede Monero na americké dolary a tyto finanční prostředky jdou na „Bail Project“, což je nezisková iniciativa, která vznikla v rámci nadace Bronx Freedom Fund. Tato nadace pomáhá platit kauce lidem s nízkým příjmem, kteří čekají na soudní proces. Pomoci můžete i vy, k tomu stačí stáhnout aplikaci Bail Bloc a spustit ji.

Podle zakladatele nadace Bronx Freedom Fund, Robina Steinberga, je více než 90 % lidí, kteří si nemohou dovolit kauci zavřených, dokud jejich případ neskončí. Zatímco polovině jejich klientů, kteří byli propuštěni na kauci, byli poté zproštěni viny. Nadace tímto projektem chce ukázat, jak lze zmírnit chyby ve vězeňském systému v celých Spojených státech.

A jestli si myslíte, že těžba kryptoměn je náročná na váš telefon, tak se nemusíte bát. Průměrný počítač využívá zhruba 5 % svého celkového výpočetního výkonu, Bail Bloc je schopen používat dalších 20 % na těžbu tří až pěti dolarů měsíčně. Což se nemusí na první pohled zdát hodně, ale nesmíte zapomínat na to, že se každá kauce vrací zpět nadaci, když se dotyčná osoba objeví u soudu. Každý dolar, který byl tak získán, může být teda znovu použit i několikrát ročně.