Alibaba představila módního asistenta vybaveného umělou inteligencí

V offline světě klesají prodeje, zatímco nákup na internetu neustále roste. Z toho by se dalo vyvodit to, že jedna nákupní platforma nahrazuje tu druhou. Společnost Alibaba si to však nemyslí a přišla s umělou inteligencí módního asistenta. Ten propojuje dohromady oba světy a pomáhá zákazníkům najít v obchodech to, co našli v digitálních katalozích.

FashionAI byl nainstalován ve 13 obchodních centrech v Číně v průběhu Singles Day. (Což je celonárodní událost, kterou si Alibaba vytvořila. Během jednoho dne tak vydělala $25.4 miliardy dolarů.)

Oblečení v obchodech bylo vybaveno čipy, které umožňovalo jejich identifikaci na digitálních obrazovkách. Když člověk vstoupil do kabinky, aby si vyzkoušel oblečení, tak se mu na obrazovce začaly objevovat podobné nebo zlevněné oblečení. FashionAI tak zákazníkovi pomůže najít více možností v online i offline světě.

Neuronová síť se snaží pochopit preference zákazníka a tím zlepšuje své dovednosti při navrhování vhodných kombinací. Společnost Alibaba tak ukázala, že online a offline svět může spolupracovat a vytvářet tak pro zákazníka ještě větší zážitek.