Sluchátka Bose Sleepbuds pomáhají k lepšímu spánku

Kardiovaskulární onemocnění, obezita a cukrovka jsou jen některé z mnoha zdravotních problémů, které jsou podle vědeckých studií spojené se špatným spánkem. To vedlo výrobce audiotechniky Bose, aby vyrobil Sleepbuds, sluchátka pro lepší spánek.

Jedná se o sluchátka, které chrání uživatele před nežádoucími rušivými zvuky. Na rozdíl od tradičních sluchátek, které jednoduše zablokují hluk vyplněním dutiny uší, jsou Sleepbuds založeny na konceptu zvukového maskování, který funguje tak, že používá zvukové frekvence ostatních zvuků v okolí a tím efektivně neguje rušivý zvuk.

Navíc Bose navrhl sluchátka velmi malé, pohodlné a stabilní, takže během spánku neruší. Nedojde tak ke tlačení ucha, když ležíte na boku. Součástí sluchátek je i aplikace, která umožňuje uživatelům si nastavit budík, hlasitost, vybrat konkrétní zvuky, které chce eliminovat, anebo si nechat přehrávat relaxační zvuky jako jsou mořské vlny nebo vodopád. Sluchátka vydrží dvě noci na jedno nabití.

V tuto chvíli Bose zkouší zájem lidí a spustil předběžnou objednávku na webu Indiegogo, kde už vybrali 892 % z původního cíle 50 000 dolarů. Bose v těchto sluchátkách vidí příležitost, jak vytvořit přesah ze světa zábavy do čím dál více žádané wellness oblasti. První zájemci získají sluchátka na začátku roku 2018.