Pomocí těchto plastových kostek si můžete vyrobit vlastní Star Wars hru

Hra Star Wars Bloxels funguje na bázi kostiček a desky, se kterou můžete vytvořit vlastní hru, jenž si poté můžete zahrát na svém telefonu. Tato stavebnice/hra je navržena pro děti, které se zajímají o základy programování, aniž by musely používat konkrétní programovací jazyk nebo kód.

V sadě najdete různé barevné kostky a každá představuje ve hře jiný prvek. Se zelenými postavíte terén, červené kostky jsou pro různé pasti, oranžovými postavíte akční prostředí a bílé budují příběh. Když si uživatel poskládá na stavebnici svoji „mapu“ hry, tak ji stačí mobilem vyfotit a aplikace převede mapu do hratelné podoby. Tím se děti učí programování, aniž by musel mít znalosti kódování. Navíc povzbuzuje hráče, aby používali logiku. Zároveň je to nutí plánovat a přemýšlet o nových možnostech

Zhotovenou hru lze dále sdílet, takže si můžete vyzkoušet hry ostatních hráčů. Aplikace také obsahuje příběhový režim, kde se hráči mohou stát ikonickými postavami ze Star Wars jako je například Han Solo nebo Boba Fett.

Tato hra Star Wars Bloxels stojí 49,95 dolarů a funguje na zařízeních se systémem Android, iOS nebo Amazon.