Časopis Monocle se chystá vybudovat vlastní luxusní apartmány po celém světě

Pokud ještě neznáte britský časopis Monocle, který se věnuje luxusnímu životnímu stylu, tak ho vřele doporučujeme. Už několik let tento časopis poskytuje tipy, jak nejlépe vybavit svůj byt. Nyní se rozhodla tato značka vstoupit do světa špičkových nemovitostí a po celém světě bude mít vlastní značkové apartmány.

První projekt bude zasazen v Bangkoku ve spolupráci s thajským developerem Sansiri, který minulý týden koupil v tomto časopise 12,5% podíl za 6 milionů dolarů. Návrh bytů bude inspirován elegantním designem, se kterým se setkáte na stránkách časopisu Monocle. Celkově plánují otevřít nemovitosti na dalších 10 až 12 lokalitách po celém světě. Mělo by jít o populární hotspoty pro jejich čtenáře (téměř 82 000 čtenářů po celém světě).

Se svým novým projektem chce Monocle poukázat na rostoucí trend diverzifikace v rámci mediálního průmyslu, který prochází velkou změnou a hledá nové zdroje příjmů, než je předplatné a reklama. Zajímavostí je, že Monocle má sice stálý příjem z reklam, ale přibližně 30 až 40 procent příjmů pochází ze „speciálního partnerství“, jako je například právě dohoda se společností Sansiri.

Monocle se tak přidává k seznamu luxusních značek, který využívají svůj vliv v rámci vstupu do lukrativního podnikání v oblasti nemovitostí. Například hotelový řetězec Armani nyní vlastní luxusní věže v Miami a Dubaji. Nebo klenotnictví a parfumérie Bvlgari si otevřelo vlastní brandovaný hotel a rezidence v luxusní londýnské čtvrti Knightsbridge. Brandovaná nemovitost přináší zákazníkovi nepřekonatelný zážitek, který v něm vyvolává důvěru ve značku.