Jak aplikace pro sportovce může pomoc v rámci městského plánování

Strava je mobilní aplikace, která sleduje vaše sportovní aktivity. Po celém světě ji používají miliony uživatelů. Nyní se tato aplikace posouvá dál a bude fungovat i jako nástroj pro budoucí rozvoj měst. Za použitím dat z agregační služby Strava Metro mohou města lépe plánovat a přizpůsobovat svou infrastrukturu, aby vyhovovala požadavkům místních obyvatel.

Cílem Strava Metro je „vylepšit jízdu na kole, běh a chůzi ve městech“ a k tomu pomáhají právě shromažďovaná data uživatelů, kteří dali povolení pracovat s jejich daty. Veškerý pohyb se zobrazuje na teplotní mapě, se kterou mohou plánovači měst upravit rozvržení ulic a budov. Podle webové stránky umožňuje služba analýzu aktivit cyklistů a chodců, objevovat oblíbené i nepoužívané trasy, čas dojíždění, čekací dobu na křižovatkách apod.

Tuto službu Strava nabízí již několik let, ale podle článku na blogu si služba prošla velkou změnou, kdy se zdvojnásobilo rozlišení, zlepšilo zobrazování aktivit a zdokonalila se normalizační technika, která zajišťuje hezčí vizualizaci. Navíc byl zdrojový kód přepsán s Apache Spark a Scala, což v budoucnu zjednoduší úpravy.

V tuto chvíli Stava pomáhá více než 70 městům a organizacím po celém světě.