NEW YORK, NY - NOVEMBER 13: A view of the Ibtihaj Muhammad barbie on display during Glamour Celebrates 2017 Women Of The Year Live Summit at Brooklyn Museum on November 13, 2017 in New York City. (Photo by Ilya S. Savenok/Getty Images for Glamour)

Společnost Mattel představila první panenku Barbie nosící hidžáb

Výrobce hraček Mattel v poslední době pracuje na změně panenky Barbie a neustále přichází s novou řadou panenek, které reprezentují i různé etnické skupiny nebo mají rozdílné velikosti těla. Tento týden se objevila nová panenka, která nosí hidžáb, aneb muslimský šátek. Jedná se panenku, která reprezentuje americké šermířce Ibtihaj Muhammad.

Panenka byla odhalena na Women of the Year LIVE Summit, kterou pořádal časopis Glamour. Jedná se o Barbie z kolekce „Sheros“, která oslavuje ženy, které něco dokázaly a inspirují novou generaci dívek. V kolekci Sheros tak najdete baletku Misty Copeland, modelku Ashley Graham nebo režisérku Avu DuVernayovou.

Ibtihaj Muhammad není jen držitelkou bronzové medaile na olympijských hrách v Riu v roce 2016, kde během zápasu nosila hidžáb. Ale zároveň se snaží překonávat hranice i v módě. Navrhla kolekci oblečení pro ženy, kterou nazvala Louella. Její panenka Barbie je vybavena černobílým oděvem, ale i šermířskou uniformou, mečem a přilbou.

Tato panenka Barbie bude k dispozici od roku 2018.