Papírnictví G. F Smith použilo papírové kelímky k výrobě nové produktové řady

Dnes můžete pít šálek kávy v papírovém kelímku a zítra se z něho může stát sešit. Extract je název nové řady vysoce kvalitních kancelářských potřeb od společnost G. F Smith, které jsou vyrobené z recyklovaných papírových kelímků na kávu pocházejících od CupCycling. Řada papírů (deset v balení) odráží ty nejkrásnější barvy, které najdete v přírodě.

CupCycling je firma produkující nulový odpad. Recykluje plastové vršky z pohárů a z kelímků vyrábí papírovou buničinu. K výrobě osmnácti listů papíru je potřeba 81 šálků. G. F Smith má odvážné ambice, protože chtějí vyloučit odpad produkovaný vyhazováním papírových kelímků. Podle údajů se každou minutu zbytečně vyhodí 4 861 šálků. Když do toho přidáte papírové talíře a ubrousky, tak získáte obrovské množství materiálu.

Ve společnosti G. F Smith zkoušeli původně recyklovat odřezky z výrobního procesu, ale to nemá takový dopad v rámci globálního problému, proto se to rozhodli posunout se společností CupCycling dál a tím vyvinuli úžasné řešení v rámci výroby papíru.