Společnost Relativity Space používá 3D tisk ke stavbě vesmírných raket

Věda a technologie se posouvá rychle vpřed, a to usnadňuje i cestování do vesmíru. Velký problém je však v tuto chvíli pomalý, a především nákladný proces na výrobu (stavba vesmírné rakety vyžaduje spoustu lidí v týmu). Proto se dva inženýři rozhodli provést revoluci v této části a založili společnost, která se bude snažit snížit náklady na výstavbu vesmírných raket pomocí 3D tisku.

Tim Ellis a Jordan Noone se snaží v rámci své společnosti Relativity Space eliminovat potřebu lidí při výstavbě vesmírných raket a chce přenechat tuto práci 3D tiskárnám. Díky tomu se mohou snížit náklady ze 100 milionů dolarů na 10 milionů dolarů. Samozřejmě se nejedná o klasické 3D tiskárny, které mají lidé doma. Ale jedná se o robotická ramena, která jsou velká 6 metrů. Ty mohou pracovat nonstop, takže kromě nákladů snižují i dobu trvání výroby. Co lidem trvá postavit několik měsíců, by tato tiskárna měla zvládnout postavit za jeden měsíc.

V tuto chvíli má společnost pouze 14 zaměstnanců a jejich první raketa o velikosti 27,5 metrů by měla být připravená letět na oběžnou dráhu do roku 2021. Pokud vše půjde podle plánů, tak se Relativity Space zaměří na výrobu raket, které umožní cestovat i k jiným planetám v naší sluneční soustavě.