Divadelní představení trvající přes rok zapojí hráče do teorie spiknutí

Sledovat filmové postavy, jak pracují na konspiračním teorii, může být zábava. Ale co kdybyste si mohli zkusit sami zkusit rozlousknout vlastní teorii spiknutí, šli byste do toho? Divadelní experiment a alternativní hra The Lust Experience tuto možnost nabídla stovce účastníků. Každý hráč musí vykonávat různé úkoly, které zahrnuje telefonování s herci, účast na individuálních setkání a sledování zpráv. Mezitím dochází k vraždám (fiktivním samozřejmě) a korupčním dohodám.

Jedním z účastníků je i Bryan Bishop, což je redaktor magazínu Verge, který se o svém zážitku rozepsal ve svém článku. Zmiňuje, že do tohoto fiktivního světa bylo zapojeno i pár jeho přátel z reálného světa. Clint Sears, autor hry The Lust Experience, sdělil Bishopovi, že myšlenkou je vyvolat v lidech pocit, kdy neví, komu mohou věřit, kdo to myslí správně apod. V podstatě opravdu vyvolat konspirační teorie.

Na této hře je zajímavé i to, že se nejedná o krátkodobou záležitost. Hra probíhá několik měsíců a hra skončí až v roce 2018, kdy bude zakončena představením v divadle.