Architekti navrhli přístřešky pro kočky k získání finančních prostředků pro kočky bez domova

Česká republika je známá jako národ pejskařů, což zároveň způsobuje to, že se v útulcích nachází spoustu psů bez domova. V americkém Los Angeles mají podobný problém, ale s kočkami. Bez domova se tu nachází spousta koček. Jen v tomto městě jich žije přes 3 miliony. Proto se nezisková organizace Architects for Animals rozhodla pomoci organizaci FixNation, která už pomohla najít domov pro více než 150 000 koček.

Na výstavě Giving Shelter (Rozdávání přístřešků) se dražilo 13 přístřešků pro kočky, které byly navrženy předními architekty a designéry z LA. Veškerý výtěžek šel na pomoc právě neziskové organizaci FixNation.

Výstava Giving Shelter probíhá každoročně, letos se konala 19. října a lidé mohli vydražit práce od studií Abramson Teiger Architects, d3architecture, ES-EN-EM, HLW, HKS, HOK, Perkins + Will, Knowhow Shop, Kollin Altomare Architects, RNL now Stantec, Standard Architecture | Design, a Formation Association/Terremoto Landscape/Arktura.

Nejednalo se jen o přístřešky, ale lidé si mohli pořídit i jednu z 28 misek pro kočky, které navrhly celebrity jako je Clint Eastwood, Charlize Theron, Jay Leno nebo William Shatner.