Tento obchod ukazuje lidem, co všechno se děje s jejich osobními daty

V Londýně teď do 12. listopad můžete navštívit obchod, který vypadá jako typický obchod prodávající elektroniku. Minimalistický design, stěny namalované bílou barvou, minimum produktů na policích, dokonce i pracovníci jsou v bílém oblečení a jsou připraveni vám odpovědět na dotazy.

Obchod se jmenuje Glass Room (Skleněná místnost) a ve skutečnosti neprodává žádné elektrotechnické produkty. Nabízí zážitek, který pomůže lidem pochopit soukromí jejich dat.

Produkty v obchodě ve skutečnosti odhalují, co se děje s daty lidí. Aplikace ukazují, jak velké společnosti mohou nakládat s jejich osobními údaji. Díky tomu si začnete klást otázky, co o vás říkají vaše data, čeho se sdílením vašich dat vzdáváte, jak data mění naše osobní, profesionální a sociální postavení?

V obchodě se dokonce nachází Data Detox Bar, kde návštěvníci mohou získat rad a tipy, jak lépe chránit své soukromí. Celý projekt je vytvořený pod záštitou společnosti Mozilla a kurátorem je společnost Tactical Tech. Tyto dvě neziskové organizace se snaží udělat internet bezpečnější a chránit občanská práva.

Zdroj foto: Rhododendrites

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766