Nový seriál HBO přichází s interaktivním příběhem pomocí aplikace

Nový miniseriál Mosaic od HBO, který režíroval Oscarový režisér Steven Soderbergh, je postaven na interaktivní aplikaci, která vám umožní sledovat příběh z perspektivy různých postav. Šestidílná série vyjde v lednu 2018 a točí se kolem jedné vraždy.

Abyste si zkrátili čekání do ledna, tak si můžete už nyní stáhnout aplikaci Mosaic iOS, ve které se můžete seznámit s postavami seriálu. Stačí si vybrat jednu z nich a převtělíte se do její role. Nejen, že poznáte hlouběji postavu, ale budete postaveni i před volby, kde si budete muset vybrat. Což bude mít za následek, že seriál bude nabízet v rámci aplikace jiné cesty. I když je styl vyprávění už předem dáno, tak interaktivní část je zaměřená na pocity postavy, které jste si vybrali.

Podle režiséra Soderbergha byl seriál postaven už od začátku s nápadem na interaktivní aplikaci. „Rozvětvené příběhy tu byly už od pradávna, ale novější technologie nám nyní umožňují elegantnější a intuitivní formu zapojení,“ uvedl ve svém prohlášení. Vývoj trval tři roky, takže autoři doufají, že tak vznikne nový způsob, jak filmaři budou vyprávět příběhy. Aplikace bude k dispozici ke stažení tento měsíc.