Automobilka Opel umožnila lidem koupit si auto pomocí počtu zhlédnutí na YouTube

Vozy Opel jsou standardně vybaveny nejmodernějšími online funkcemi, takže vůz má vystavěnou 4G Wi-Fi, OnStar, multimediální systém IntelliLink a digitální rádio DAB +. Jak ale tuto „online“ edici vozů představit zákazníkům? Reklamní agentura JWT se rozhodla pozvat lidi na testovací jízdu, kterou si mohou natočit podle sebe. A když získají na YouTube dostatečný počet zhlédnutí, tak získají vůz zdarma.

Tak vznikla kampaň „Pay with Views“, která umožnila lidem koupit si zcela nový model vozu Opel. Stačilo k tomu získat jen 589 900 zhlédnutí. Na výběr byly tři modely vozu Opel a pokud jste neměli dostatečně virální video, tak jste si mohli aspoň pořídit příslušenství do auta.

Co tedy všechno bylo v nabídce? Opel KARL ROCKS byl za 589 900 zhlédnutí, Opel CORSA za 739 600 zhlédnutí a Opel ASTRA za 922 800 zhlédnutí. K získání malého dětského autíčka stačilo 5 160 zhlédnutí, střešní nosič byl za 24 200 zhlédnutí a držák na iPad byl za pouhých 3 000 zhlédnutí.

Nejdražší model Opel Astra získal YouTuber Yuri Schuurkes, který v kostýmu Spider-Mana natočil video s názvem Spider-Man Attacks Opel Dealer-Cars Are For Humans. V době konání soutěže získal přes 1.5 milionu zhlédnutí (nyní už má přes 5 milionů).