Proč Lowe’s využívá příběhy k získání pohledu na budocnost maloobchodu

Kyle Nel je výkonný ředitel společnosti Lowe’s Innovation Labs. Ten dává přednost tomu, aby mohl vidět svět očima někoho jiného. Chce totiž vidět, jak ostatní vnímají jiné situace a co si myslí o konkrétních věcech. Aby ukázal, co si jeho zaměstnanci myslí o budoucnosti Lowe’s, tak najal několik spisovatelů sci-fi, aby vytvořili komiks, který ukazuje tuto budoucnost z perspektivy zaměstnanců. Tyto grafické romány se potom dostaly k tvůrčímu týmu Lowe’s, aby se pokusili některé nápady realizovat ve svých pobočkách.

Tato metoda „story driven creativity“ začala v roce 2014, kdy vznikl Holoroom, kde si mohli zákazníci vyzkoušet, jak by mohla například vypadat jejich zrekonstruovaná kuchyně. Dalším nápadem byl autonomní robot, který jezdí po obchodě a pomáhá zákazníkům. Tento robot bude umět mluvit více jazyky a bude vodit zákazníky k uličkám, kde najdou to, co hledají. Další zrealizované projekty najdete přímo na webových stránkách Lowe’s Innovation Labs, kde jsou i příběhy, jak přišli s hotovými produkty.

Nejnovějším projektem je aplikace s rozšířenou realitou, která umožňuje zákazníkům si vyzkoušet, jak by vypadal produkt u nich doma ještě předtím, než si jej koupí. Rozhodně stojí se podívat na přednášku TedX, kterou měl Kyle Nel na Navarrské univerzitě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762