IKEA přišla s nejnudnější a nejdelší reklamou na YouTube

IKEA dlouhodobě udržuje kvalitu svých reklamních kampaní a svou nejnovější kampaní opět potvrzuje svůj kreativní status. Švédská reklamní agentura Åkestam Holst se rozhodla vytvořit kampaň, která si získává pozornost diváků tím nejvšednějším způsobem.

Může se zdát divný, že lidé ochotně sledují reklamu bez hlubšího významu, ale lidé si oblíbili to, co IKEA reprezentuje. Tradiční značky totiž bojují o získání zájmu diváků v prvních pěti vteřinách, ale IKEA se o nic takového neznají. Skoro se zdá, že ta nuda přitahuje pozornost lidí, aby zůstali s reklamou po celou dobu.

Tyto reklamy jsou součástí kampaně „Where Life Happens“ a přesně to demonstrují. Ukazují skutečné životní situace, nic víc. V jedné takové reklamě tedy vidíte mladý líbající se pár, který prolomí čtvrtou zeď a začne komunikovat s diváky, aby přeskočili reklamu a dali jim pokoj. Reklama trvá více než 8 minut a poslední dvě minuty můžete vidět už jen muže spícího na gauči. Další reklama ukazuje mladého kluka, který myje nádobí. Což je ta nejnudnější činnost, které se každý snaží vyhnout. Ale zvuk a monotónnost reklamy je téměř hypnotizující a je těžké ji prostě přeskočit.

IKEA tak skvěle ukázala kreativní řešení klasického formátu, kde se všichni snaží dělat co nejkratší reklamní spoty.