Vědci vyvinuli jídlo, které levituje ve vzduchu

Vědci ze Sussexské univerzity vyvinuli metodu k přenášení malého množství tekutých látek na chuťové pohárky člověka prostřednictvím akustických vln (tuto metodu krásně popisuje seriál Smarter Every Day). Zařízení funguje přes ultrazvukový převodník, který produkuje vlny. Díky rozdílné konzistenci příchutí bylo třeba různou akustickou energii k přenosu na jazyk člověka, proto je důležité zajistit, aby během přenosu nedošlo ke změně chuti.

Vědci ze Sussexu spolupracovali s týmem z Bristolské univerzity, aby si v rámci studie oveřili, jak dokáží účastníci definovat tři příchutě: sladké, hořké a umami (také známé jako slané). Sladké a slané bylo snadné detekovat, zatímco hořká chuť byla pro účastníky nejtěžší. Tato technologie by mohla najít využití v různých médiích mimo kreativní kuchyň. Například lze tak pracovat s virtuální realitou, kdy něco budete chtít ve virtuální realitě ochutnat a toto zařízení do vašich úst vyšle konkrétní látku s příchutí.

V tuto chvíli vědci dokončili prototyp a nyní se zaměří na sofistikovanější příchutě, které umožní lidem ochutnat celé jídlo bez nutnosti ho celé sníst. Nyní lze jen kombinovat látky jako například káva, voda a mléko.