Precyklace eliminuje vznik odpadu z obalů

Česká společnost Arancia Europa se zaměřila na eliminaci odpadu v maloobchodu, domácnostech a celém dodavatelském řetězci. Vznikla tak technologie a procesní systém MIWA, který funguje na principu precyklace (eliminovat odpad nevytvářením žádného odpadu).

Podle webu celý systém funguje následovně. Výrobci potravin své zboží místo do klasických plastových obalů a kartonových krabic nasypou či nalijí do speciálně vyvinutých kapslí, jež je možné opětovně plnit. Kapsle budou na prodejní ploše obchodů umístěné ve speciálních stojanech tak, aby se z nich dalo odsypávat, nebo odlévat. Zákazník si pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo scanneru na vozíku navolí, jaké zboží a v jakém množství chce koupit a obsluha mu jej obratem připraví do vratných nebo znovupoužitelných obalů. Nákup je možné také přímo z aplikace zaplatit, což ušetří čas strávený vykládáním zboží na pás a čekáním ve frontách u pokladen.

Petr Báča, ředitel společnosti Arancia, k tomu dodává:

„S pomocí MIWA dokážeme vyřešit všechny těžkosti ohledně logistiky a pohodlí nákupu, a přitom dodržet to, co slibujeme – tedy odstranit plastový odpad z celého dodavatelského řetěze.“