Váš telefon se může zapojit do výzkumu v boji proti rakovině

Kdyby vám někdo řekl, že můžete pomoc vyléčit rakovinu během vašeho spánku, aniž byste utratili nějakou korunu, pomohli byste?

Nadace Vodafone Foundation ve spolupráci s Gravan Institute zaměřující se na výzkum rakoviny, vytvořili nový způsob, jak bojovat s rakovinou – mobilní aplikace DreamLab App.

DreamLab používá výpočetní výkon našich chytrých telefonů k vytvoření virtuálního superpočítače, který dokáže vyřešit problém s výzkumem rakoviny stokrát rychleji než doposud. Zatímco spíte, tak váš telefon může pracovat na hledání léku.

Do projektu se zapojila již stovka influencerů, celebrit, politiků a byznys lídrů, kteří si stáhli aplikaci a přidali si novou pracovní pozici na svůj Linkedin profil – Cancer Researcher ve společnosti DreamLab App. A vy můžete ostatně taky.

Tento způsob zpracovávání dat přes zařízení jiných uživatelů není novinkou. Určitě si vzpomenete na projekt SETI@home, kde uživatelé s počítači a internetovým připojením pomáhali analyzovat data z teleskopu při hledání mimozemské inteligence.

Vodafone není také jediný mobilní operátor, který pomáhá v rámci lékařských výzkumů. T-Mobile se velmi aktivně zapojuje do výzkumu Alzheimerovy choroby.