Nový selfie fotoaparát od firmy Casio vypadá jako pudřenka

Chytré telefony nabízejí čím dál lepší kvalitu svých fotoaparátů a tím pádem to klasické kompaktní fotoaparáty mají o něco těžší. Poptávka na tomto trhu klesla. Ale společnost Casio (u nás známé spíš díky kalkulačkám) to pravděpodobně netrápí, protože pokračuje v rozšiřování své řady kompaktních fotoaparátů. Konkrétně jde o řadu TR. Fotoaparáty z této řady se trochu liší od ostatních, protože jejich podstata skví v tom, že se snaží lidem pomoci pořídit to nejlepší selfie. I samotný design reflektuje tento cíl, protože nový model fotoaparátu vypadá jak kompaktní pudřenka.

Předchozí modely se prodávaly téměř za 800 dolarů, ale tento nový model je k dostání přibližně za 500 dolarů. Cílová skupina je stejná jako vždy: mladé ženy v Číně.
Mezi vychytávkami najdete 8 LED diod, které pořádně osvětlí váš obličej. Dále fotoaparát nabízí různé filtry. Obrazovka je dotyková a pořízené fotografie lze automaticky přehrát do telefonu přes Bluetooth.

Díky těmto fotoaparátům pro specifický trh je série úspěšná, ale společnost neplánuje překročit s tímto produktem hranice Číny, kde by se takového úspěchu pravděpodobně nedočkala. Na společnosti Casio je zajímavé to, že své úspěchy má postavené tak, že důkladně hledá porozumění u konkrétní cílové skupiny a následně vyvíjí produkty a marketingové strategie na základě těchto vědomostí.